O Firmie

O Firmie

O nas

Zakłady Sanitarne w Krakowie Sp. z o.o. polecają swoje usługi w zakresie odbioru, transportu i termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne ze szczególnym uwzględnieniem odpadów medycznych.
Posiadamy jedną z największych i najnowocześniejszych Spalarni odpadów zakaźnych w Polsce. Dysponujemy własnymi środkami transportu oraz zezwoleniami na przewozy materiałów niebezpiecznych ADR. Gwarantujemy odbiór odpadów od Klientów z zachowaniem norm dotyczących transportu odpadów, a dzięki naszej wysoko wykwalifikowanej kadrze usługi świadczone są w sposób rzetelny ze starannością gwarantującą poszanowanie dla środowiska naturalnego oraz obowiązujących przepisów prawa.

 

Nasza historia

Zakłady Sanitarne w Krakowie Sp. z o.o. to jedna z pierwszych spalarni odpadów medycznych w Polsce, która 
w wyjątkowy sposób łączy tradycję z nowoczesnością, dzięki temu od lat cieszy się zaufaniem klientów.

Historia Zakładów Sanitarnych w Krakowie sięga roku 1958 i dzieli na kilka etapów:
Początkowo do zadań Zakładów Sanitarnych należało pranie i dezynfekcja odzieży szpitalnej, które wykonywane były w pralni stanowiącej część tzw. „gospodarstwa pomocniczego”, którym wówczas była nasza firma. Zajmowaliśmy się również przewozem osób zakaźnie chorych oraz dezynfekcją komorową.
W roku 1995 do eksploatacji oddana została spalarnia odpadów medycznych i weterynaryjnych. Od tej pory głównym zadaniem Zakładów Sanitarnych stało się termiczne przekształcanie odpadów medycznych i weterynaryjnych.
Kolejne lata charakteryzowały się dynamicznym rozwojem firmy.

Zakłady Sanitarne w Krakowie to ponad 15 lat kompetencji w branży odpadów medycznych i weterynaryjnych. Nasze podejście do tematu unieszkodliwiania odpadów zapewnia jakość i najwyższe standardy, przyczyniając się do powstania usług na najwyższym poziomie.

Posiadamy nowoczesną spalarnię odpadów, a zastosowanie zaawansowanych technicznie rozwiązań gwarantuje zgodność z obowiązującymi przepisami ochrony środowiska.

Każdego dnia realizujemy naszą misję, którą wyraża hasło: „Z nami bezpieczniej”.